KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15493393
nr 1549 3393
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Kallor. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 49x60 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:47:17
19/6 18:10:15
100 kr
19/6 18:26:02
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström